WordPress’teki Tüm Yorumlar Toplu Olarak Nasıl Silinir?

WordPress’teki tüm yorumları silmek için kolay ve hızlı bir yol mu arıyorsunuz? Normalde, her bir yorumu silmeyeceksiniz, ancak ihtiyaç ortaya çıkabilir. Varsa, WordPress’in toplu yorum silme işlemini gerçekleştirmek için yetersiz olduğunu göreceksiniz. WordPress çok sayıda yorumu bir defada çöp kutusuna taşıyabilir, ancak tümünü bir kerede silemez.

Bunu, çok sayıda spam yorumundan kurtulmak için yapıyorsanız, spam’i silmenize ve korumanıza yardımcı olabilecek belirli eklentiler bulunduğunu unutmayın. Bugün, Tüm Yorumları Kolayca Sil eklentisini kullanarak WordPress’teki tüm yorumları toplu olarak nasıl sileceğinizi göstereceğim.

Neden WordPress’teki Tüm Yorumları Sil

Her web sitesi farklı ve her birinin kendine özgü ihtiyaçları var. Bu soruya gelince pek çok olasılık var. Örneğin, bir Xampp sunucusundaki bir test ortamındaysanız, normal bir ortamı taklit etmek için yorumlarla doldurabilirsiniz. Test işiniz bittiğinde veya sadece tekrar denemeniz gerektiğinde, tüm bu yorumları silmeniz gerekir.

Tabii ki, aslında sadece bölümü devre dışı bırakarak yorumları tamamen kaldırmak isteyebilirsiniz. Yorumlar bölümünü yönetmek tam zamanlı bir iştir ve pek çok yeni web sitesi, sağlıklı yorumlar bölümünü sürdürecek personele sahip değildir. Bu nedenle, mevcut tüm yorumları silmek ve bölümü tamamen devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bu şekilde, yorumlar bölümünü tekrar etkinleştirmeyi seçtiğinizde, sıfırdan başlamak gibi olacak.

WordPress’teki Tüm Yorumlar Toplu Olarak Nasıl Silinir?

Bugün, Tüm Yorumları Kolayca Sil eklentisini kullanarak WordPress’teki tüm yorumları toplu olarak nasıl sileceğinizi göstereceğim. Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti WordPress’teki tüm yorumları kolayca siler. Bu eklentiyle silinen tüm yorumlar hiçbir zaman bir yedekleme kullanılmadan geri yüklenemez.

Bu nedenle, WordPress web sitenizi yedeklemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu, fikrinizi değiştirirseniz, WordPress’teki tüm yorumları geri yükleyebilmenizi sağlar. Yedekler, web geliştiricisi olarak kullanmak için harika bir araçtır, bu yüzden işler ters gittiğinde daima web sitenizin güncel bir yedeğini almanız gerekir.

Kolayca Tüm Yorumları Silme

Eklentileri tıklatarak ve soldaki yönetici panelinde Yeni Ekle seçeneğini seçerek başlayın.

Yeni ekle

Mevcut Arama Kutusunda Tüm Yorumları Kolayca Sil’i Ara. Bu, faydalı bulabileceğiniz ek eklentileri açacaktır.

Mevcut Arama Kutusunda Tüm Yorumları Kolayca Sil’i Ara.

Tüm Yorumları Kolayca Eklentiyi Sil bulana kadar aşağı kaydırın ve “Şimdi Kur” düğmesine tıklayın ve kullanım için eklentiyi etkinleştirin.

“Şimdi Kur” düğmesine tıklayın.

Sol taraftaki yönetici panelinde, Araçlar’ı tıklayın ve Tüm Yorumları Kolayca Sil seçeneğini seçin. Bu ana ayarlar sayfasını açacaktır.

Araçlar’a tıklayın ve Tüm Yorumları Kolayca Sil seçeneğini seçin.

WordPress’teki tüm yorumları silme

Devam etmeden önce, WordPress web sitenizin bir yedeğini alın. Bunu yapmazsanız, tüm yorumlar sonsuza dek gider.

Bu eklentinin kullanımı kolaydır. “Tüm yorumları sil” kutusunu işaretleyin ve “Tüm Yorumları Sil” düğmesine tıklayın.

“Tüm Yorumları Sil” düğmesine tıklayın.

Tebrikler, eklenti şimdi WordPress’teki tüm yorumlarınızı silecek. İşlem tamamlandıktan sonra “Tüm yorumlar silindi.” Mesajı göreceksiniz. Bu işlem geri alınamaz ve geri almanın tek yolu web sitenizin yedeğiyle.