Özel Proxy Sunucusu

Bireyler veya şirketler kişisel kullanımları veya personelinin kullanımı için kendi özel proxy sunucularını çalıştırabilirler. Bununla birlikte, “özel vekil” terimi aynı zamanda, sunucu (lar) ını bir ücret karşılığında kullanan ticari vekiller anlamına gelir. VPN’ler ticari özel proxy’nin en yaygın biçimi.

Özel proxy’ler ve VPN hizmetleri genelde ücretsiz vekillerden çok daha hızlı ve daha güvenilirdir. Rasgele bireylerden ziyade işyerleri oldukları gerçeği onları hesap için bilinen bir miktar yapar.

Gerçekten de, birçok VPN şirketi, güvenlik ve gizlilik konusundaki özverileri nedeniyle korkunç üne sahip. Bununla birlikte, saygın bir VPN hizmeti seçmeye özen göstermeniz önemlidir.

Aynı tavsiyeler tüm ticari proxy hizmetleri için geçerlidir, ancak VPN’lerin popülaritesi sayesinde diğer ticari proxy hizmetleri biçimleri oldukça küçük ve incelenmemiş bir pazarı temsil etmektedir. Bilinen proxy-only hizmetleri büyük adı VPN şirketleri gibi itibar inşa etmiş veya neredeyse kadar inceleme almış olmamıştır.

Bazı VPN şirketlerinin daha geleneksel HTTP / HTTPS veya SOCKS proxy sunucuları da sundukları dikkati çekiyor.

Proxy sitesi için:www.yasakla.net